|  | 

Inowrocław sztuki walki

Dlaczego sport jest tak ważny?

Dlaczego sport jest tak ważny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_sport31.jpgOsoby, które nie są profesjonalnymi sportowcami, a jednak regularnie poddają swój organizm kontrolowanemu wysiłkowi fizycznemu żyją dłużej i lepiej od tych, które nie uprawiają żadnego sportu. A przecież nawet dziecko zna maksymę, że sport to zdrowie. Uprawianie sportu pozytywnie wpływa na mięśnie i stawy, podnosi odporność organizmu, a do tego poprawia samopoczucie. Nie ma też lepszego reduktora stresu od sportu. Podczas wysiłku fizycznego organizm wydziela endorfiny, czyli substancje, nazywane popularnie hormonami szczęścia. Dzięki nim po wysiłku czujemy się zwykle odprężeni i zrelaksowani. Dyscypliny sportu, chętnie uprawiane przez amatorów to przede wszystkim zajęcia na siłowni, w tym ćwiczenia gimnastyczne oraz bieganie. Dobrą formą zdrowej rozrywki jest także jazda na rowerze oraz pływanie. Woda ma jeszcze większe działanie przeciwstresowe, dlatego osoby regularnie chodzące na basen uśmiechają się o wiele częściej. Jak widać uprawianie sportu ma same zalety. Sport poprawia zdrowie i samopoczucie.

Ciekawe wpisy:

dlaczego-sport-jest-tak-wazny

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Zawody karate Inowrocław

    Zawody karate Inowrocław

    Karate dla dzieci Rozrywka jest ważną częścią naszego życia. Jednakże, czasami można połączyć przyjemne z pożytecznym. Szczególnie, jeśli chodzi o dzieci. Wówczas, można dobrze zagospodarować ich czas, jednocześnie nauczyć ich czegoś przydatnego. Jak wiadomo, najmłodsi potrzebują dużo ruchu. Wiadomo, spacery, czy też gra w piłkę są świetne. Jednak można zapisać dziecko, np. na karate Inowrocław

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.