|  | 

Sokół zen

Korzyści korzystania z sauny infrared

Korzyści korzystania z sauny infrared
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sauny to popularne miejsce, aby spędzać wolny czas i jednocześnie poprawiać swoją kondycję fizyczną. Jest to idealny sposób na odnowę biologiczną po ciężkim treningu na siłowni lub basenie. Jednak tradycyjne sauny wypierane są przez nieco nowocześniejsze rozwiązanie. Chodzi oczywiście o kabiny infrared.

Pod słowem ‘infrared’ nie kryje się nic innego jak promieniowanie podczerwone. W kabinach tego typu wykorzystuje się je zamiast tradycyjnego pieca, który nadawał odpowiednią temperaturę w saunie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak zbawienne dla naszego ciała jest regularne korzystanie z tego rodzaju udogodnień.

Po pierwsze, w saunie infrared temperatura jest nieco niższa niż w tradycyjnej, dlatego też można przebywać w niej dużej. Daje to świetne efekty, szczególnie wtedy gdy zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej. Kilkadziesiąt minut w takim miejscu i uda nam się spalić kilkaset kalorii. Dla pań szczególnie ważną informacją jest fakt, że korzystanie z sauny pozwala zredukować cellulit.

Ponadto, kabiny infrared pomagają w walce z różnymi schorzeniami. Wszelkie bóle pleców i stawów, szczególnie te wywołane stresem, mogą stać się historią jeżeli zaczniemy regularnie uczęszczać do sauny na podczerwień. To także świetny sposób na walkę z różnego rodzaju urazami, które powstały w wyniku uprawiania sportów lub wypadków. Regularne wizyty są także zbawienne dla naszego układu krążenia. Naczynia krwionośne rozszerzają się, dzięki czemu zapobiegamy takim schorzeniom jak miażdżyca czy zawał.

Ciekawe wpisy:

korzysci-korzystania-z-sauny-infrared

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Sokolnia Inowrocław – karate, kyokushin, sztuki walki

    Sokolnia Inowrocław – karate, kyokushin, sztuki walki

    Wymagania egzaminacyjne WYMAGANIA EGZAMINACYJNE NA STOPNIE KYU Do egzaminu na stopnie szkoleniowe senior oraz junior dopuszczone mogą być wszystkie osoby, które uczestniczyąy systematycznie w zajęciach kyokushin-kan karate minimum przez okres 3 miesięcy oraz speąniają wszystkie wymogi szkoleniowe jak i organizacyjne oraz są w dobrym stanie zdrowia. System stopni i oznaczeń junior czyli do 16 lat

  • Liga Mistrzów: Ajax pogrążony

    Liga Mistrzów: Ajax pogrążony

    Tak wysoka wygrana musiała zaskoczyć samego Jose Mourinho, bowiem wystawiając rezerwowy skład na mecz z Ajaxem Amsterdam chyba nie przypuszczał, że Los Blancos zakończą spotkanie wynikiem 3:0. Trener Mourinho chciał w meczu przeciwko Ajaxowi dać szansę na sprawdzenie się w grze zawodnikom, którzy nie mają zbyt wielu okazji na grę przeciwko innym zespołom. Podopieczni go