|  | 

Sokolnia Inowrocław

Pasjonujący sport

Pasjonujący sport
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Coraz bardziej popularne i powszechnie doceniane jeździectwo, praktycznie z dnia na dzień zyskuje coraz większe grono zwolenników. Szczególnie dlatego, że jest to naprawdę przepiękny sport. Poruszający emocjonalną część naszej natury, dający możliwość odprężenia się i niebywałego rozciągnięcia całego naszego ciała. Jazda konna wyrabia prawidłową postawę, sprawia, że minimalizowane jest wystąpienie wad postawy i na dodatek niebanalnie odpręża. Szczególnie widać to na przykładzie zbuntowanych nastolatków, którzy w towarzystwie rówieśników, bądź opiekunów są pełnymi pretensji młodymi ludźmi natomiast wystarczy, że wejdą do swojej stadniny i od razu stają się wyciszeni i niesamowicie odprężeni. Sam zapach koni i stajni działa relaksująco. Warto korzystać z usług zajęć konnych, a jeśli jest się wprawnym jeźdźcem po prostu wypożyczać konia na wycieczki w terenie. Dzięki temu o wiele szybciej jesteśmy w stanie odreagować stres dnia codziennego. Szczególnie jeśli naprawdę dostaliśmy w kość. Fascynujące jest także to, że konie potrafią naprawdę wprost magicznie oddziaływać na nasze samopoczucie. Wystarczy już samo czyszczenie i siodłanie swojego ulubieńca, aby przestać myśleć o problemach i przenieść się w całkiem inny wymiar, pozbawiony trosk dnia codziennego. Nic więc dziwnego, że konie coraz chętniej używane są do prowadzenia terapii z udziałem dzieci upośledzonych, a także dorosłych na przykład potrzebujących rehabilitacji po najróżniejszych urazach. Ważne jest także to, że konie niczego w zamian nie oczekują. Wystarczy im po prostu możliwość przejażdżki.

Ciekawe wpisy:

pasjonujacy-sport

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Inowrocław karate

    Inowrocław karate

    Początek treningów Jak znaleźć aktywność fizyczną odpowiednią dla siebie? Mnie takie poszukiwania zajęły bardzo dużo czasu. Nie mogłem się zdecydować czy chcę pływać, czy biegać, czy robić jeszcze coś innego. Tak naprawdę interesowało mnie wszystko. Klub karate Inowrocław, był jednym z wielu miejsc do których trafiłem. Od razu mi się tam spodobało. Sala była duża

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.