|  | 

Sokolnia Inowrocław

Sport dzieli ludzkość

Sport dzieli ludzkość
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_sport48.jpgUprawianie sportu dzieli ludzkość na osoby radośnie nastawione do życia, walczące ze swymi słabościami, podejmujące wyzwania oraz na tych wiecznie zmęczonych i narzekających na czym świat stoi. Nawet dziecko wie przecież, że podczas wysiłku fizycznego organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Po kontrolowanym treningu czujemy się odprężenie i zrelaksowani, wyciszeni. Wśród Polaków znajduje się coraz więcej osób, zainteresowanych uprawianiem sportu. Na ulicach widać coraz więcej biegaczy-amatorów, czy choćby osób z kijkami, uprawiającymi chód. Bieganie pozytywnie wpływa na pracę serca oraz mózgu, reguluje ciśnienie krwi, wzmacnia mięśnie, podnosi odporność całego organizmu. A do tego to bardzo tani sport- aby go uprawiać, nie trzeba ponosić żadnych nakładów finansowych, wystarczy zainwestować w odpowiednie obuwie i strój. Polacy chętnie też chodzą na siłownię- panów szczególnie interesują zajęcia siłowe, panie zapisują się na zajęcia z aerobiku, czy yogi. Jeździmy też na rowerze i pływamy.

Ciekawe wpisy:

sport-dzieli-ludzkosc

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Inowrocław karate

    Inowrocław karate

    Początek treningów Jak znaleźć aktywność fizyczną odpowiednią dla siebie? Mnie takie poszukiwania zajęły bardzo dużo czasu. Nie mogłem się zdecydować czy chcę pływać, czy biegać, czy robić jeszcze coś innego. Tak naprawdę interesowało mnie wszystko. Klub karate Inowrocław, był jednym z wielu miejsc do których trafiłem. Od razu mi się tam spodobało. Sala była duża

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.