|  | 

Karate Inowrocław

Sport i endorfiny

Sport i endorfiny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_sport66.jpgNikogo nie trzeba dziś przekonywać o zbawiennym wpływie sportu na nasze zdrowie i samopoczucie. Osoby poddające swój organizm regularnemu, a kontrolowanemu wysiłkowi fizycznemu cieszą się lepszą kondycją i samopoczuciem, mają wyższość odporność, krócej od innych chorują. Popularną dyscypliną, uprawianą przez coraz więcej amatorów jest bieganie. Powszechność tego sportu wynika z faktu, że nie wymaga on posiadania żadnych specjalnych umiejętności oraz poniesienia nakładów finansowych. Należy jedynie zainwestować w dobre obuwie oraz odpowiedni dla biegacza strój, a potem zacząć regularne bieganie, najlepiej z wykorzystaniem programu treningowego, których pełno w Internecie. Bieganie wzmacnia mięśnie i stawy, wspiera pracę serca i układu krwionośnego, daje poczucie zdrowego odprężenia po wysiłku. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się przecież endorfiny, nazywane potocznie hormonami szczęścia. Inne popularne w Polsce dyscypliny sportu to np. jazda na rowerze, pływanie oraz zajęcia na siłowni.

Ciekawe wpisy:

sport-i-endorfiny

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Trener personalny Inowrocław

    Trener personalny Inowrocław

    Sport w wolnych chwilach W wolnych chwilach warto nakreślić swój harmonogram w taki sposób, aby zająć się czymś pożytecznym. Dla wielu osób jest to nareszcie okazja, żeby spotkać się z bliskimi, czy to rodziną, czy to znajomymi. Inni mogą z kolei zająć się sprawami formalnymi albo pójść na bogate zakupy. Jest to czas, żeby poświęcić

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.