|  | 

Sokolnia Inowrocław

Sportowa rywalizacja

Sportowa rywalizacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody49.jpgW dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek, rywalizujemy z innymi. Mamy przecież konkurencję na rynku pracy, konkurencyjne firmy, a wszyscy pragniemy zwycięstwa i nagród. Co, bardziej niż rywalizacja fizyczna jest w stanie przyzwyczaić dzisiejsze dzieci do jutrzejszej rywalizacji w życiu?
Otóż sport, od samego początku opierał się na – dziś olimpijskiej – zasadzie: szybciej, wyżej, mocniej. Zarówno względem siebie, jak i rywali. Niezależnie od tego czy do pokonania jest przeciwnik czy też swój własny wynik, rozmaite konkurencje uczą konsekwencji w dążeniu do celu, poświęceń, wyrzeczeń. Uczą słuchania trenera, przestrzegania planu treningowego i diety. Ciężkie treningi wzmacniają ciało, a tryb życia uodparnia ducha. Przyzwyczaja do radzenia sobie stresem, związanym np. z zawodami. Wszelka obiektywnie mierzalna rywalizacja przyzwyczaja również do spokojnej akceptacji porażek oraz pokornej postawy zwycięzcy.
Innymi słowy, niezależnie od tego czy mówimy o bieganiu, podnoszeniu ciężarów czy pływaniu – rywalizacja ruchowa i związane z nią przeżycia wewnętrzne mogą być wspaniałym przygotowaniem młodzieży do dorosłości.

Ciekawe wpisy:

sportowa-rywalizacja

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Inowrocław karate

    Inowrocław karate

    Początek treningów Jak znaleźć aktywność fizyczną odpowiednią dla siebie? Mnie takie poszukiwania zajęły bardzo dużo czasu. Nie mogłem się zdecydować czy chcę pływać, czy biegać, czy robić jeszcze coś innego. Tak naprawdę interesowało mnie wszystko. Klub karate Inowrocław, był jednym z wielu miejsc do których trafiłem. Od razu mi się tam spodobało. Sala była duża

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.