|  | 

Kyokushin Inowrocław

Taniec jako sport

Taniec jako sport
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (1)Wiele osób uważa, że taniec nie jest sportem, a zwyczajnymi wygibasami, które nie wymagają większej pracy. Mało jednak kto wie, przez co przechodzą tancerki aby móc dobrze tańczyć. Z tańcem przede wszystkim wiąże się odpowiednia elastyczność naszego ciała. Aby uelastycznić nasze ciało trzeba trenować często i bardzo intensywnie. Nie jest to nic prostego. Oprócz tego tancerze muszą mieć bardzo dużo siły aby utrzymać całe swoje ciało, jak również często partnerkę. Aby mieć dużo siły, należy również bardzo dużo ćwiczyć. Na koniec potrzebne jest poczucie rytmu i zdolność wymyślania samodzielnie choreografii. Dopiero jeżeli posiadamy takie cechy, to możemy nauczyć się dobrze tańczyć. Taniec wiąże się z ciągłymi zakwasami, z ciągłymi niewielkimi kontuzjami a przede wszystkim wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Tak więc taniej jest jedną z dyscyplin sportu i to dyscypliną, która wymaga naprawdę bardzo dużo pracy aby coś osiągnąć. Tak więc nie jest to nic prostego i wymaga bardzo dużo poświęceń życiowych.

Ciekawe wpisy:

taniec-jako-sport

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Sztuki walki Inowrocław

    Sztuki walki Inowrocław

    Rozwój sportu wśród dzieci Dzieci coraz chętniej uczęszczają na dodatkowe zajęcia sportowe. Najbardziej popularna są: piłka nożna, sztuki walki i zajęcia na basenie. Oferta pozaszkolnych zajęć sportowych jest bardzo bogata. Przy odrobinie chęci, każdy znajdzie aktywność odpowiednią dla swoich zainteresowań. Chłopcy masowo uczęszczają na treningi piłki nożnej. Nowe szkółki piłkarskie powstają w każdej większej miejscowości.

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.