|  | 

Kyokushin Inowrocław

Tenis stołowy

Tenis stołowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (21)Profesjonalna gra w tenisa stołowego wymaga od zawodników świetnego przygotowania fizycznego i psychicznego. Gra odbywa się w niezmiernie szybkim tempie i wymaga świetnego refleksu. Doświadczony zawodnik potrafi często przewidzieć posunięcia przeciwnika, jednak nie jest to takie łatwe gdyż decyzje należy podejmować błyskawicznie.
Rozpoczęcie rozgrywki w tenisie stołowym to serwis, który wykonuje zawodnik odbijając piłeczkę najpierw od swojego pola tak by wpadła na pole po przekątnej po stronie przeciwnika. Po serwisie następuje wymiana ciosów i nie można już odbijać piłeczki od swojego pola. Tenis stołowy w wielkiej mierze przypomina, lub jest dużo mniejszą wersją, tenis ziemny rozgrywany na kortach.
W rozgrywce mogą brać udział dwie lub cztery osoby czyli tak zwany mikst. W grze parami zawodnicy odbijają piłeczkę na przemian. Gra w mikście wymaga dużo większej koncentracji i dyscypliny, jest niezwykle dynamiczna i zmusza zawodników do wyciśnięcia z siebie siódmych potów.
Tenis stołowy to fantastyczny sport tak często niedoceniany przez media, przez co mało znany.

Ciekawe wpisy:

tenis-stolowy

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Sztuki walki Inowrocław

    Sztuki walki Inowrocław

    Rozwój sportu wśród dzieci Dzieci coraz chętniej uczęszczają na dodatkowe zajęcia sportowe. Najbardziej popularna są: piłka nożna, sztuki walki i zajęcia na basenie. Oferta pozaszkolnych zajęć sportowych jest bardzo bogata. Przy odrobinie chęci, każdy znajdzie aktywność odpowiednią dla swoich zainteresowań. Chłopcy masowo uczęszczają na treningi piłki nożnej. Nowe szkółki piłkarskie powstają w każdej większej miejscowości.

  • Karate Inowrocław Gorczyca

    Karate Inowrocław Gorczyca

    Który sport wybrać? Poszukując najlepszej aktywności fizycznej na wolną chwilę, warto zastanowić się, co ma nam dane zajęcie dać. Najpowszechniejsze stały się sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak poza samymi atutami takimi jak bycie w ruchu, czy też poprawa stanu zdrowia jest to także szansa, aby popracować nad jakością współpracy grupowej.